אודות מארג:

טנטרה. המלה לבדה מעוררת דימויים שונים, מסתוריים וגם מיניים, אולם האמת היא בה-בעת פשוטה ועמוקה יותר, ולא במובן אליו מתכוונים כל מיני שרלטנים וחפפנים שמבטיחים לפתוח לכם את הצ'אקרות.

טנטרה בעברית פירושה מארג, ובהשאלה פירושה כל תורה שיטתית, דרך פעולה. מעט כמו ה"דאו" הסיני. בניגוד למה שחושבים, התרגולת המינית המפורסמת, שעולה ל-99 אחוז מבני האדם במערב לראש למשמע המלה "טנטרה", אינה מרכזית לטנטרה הקלאסית. המיניות נתפשת כחלק חיוני מהחיים על פי הטנטרה, אולם "סקס טאנטרי" הוא רק חלק קטן מעולם שלם.

בארץ, כשאומרים "טנטרה", יש שם אחד שבולט מעל כולם ברצינות, בהשקעה, בידע ובגישה המעמיקה. זהו בית הספר מארג, שהוא היחיד בארץ שמכשיר מטפלי טנטרה.

מארג הוא לא רק פירוש המלה טנטרה, הוא גם ראשי התיבות של השיטה שפיתח מייסד בית הספר – סוואמי דווהן סוג'יי, או סתם סוג'יי בשבילכם – ושמוליק שמש עבור החברים מהשכונה והצבא.

סוג'י נולד בארץ אולם גדל באפריקה עם משפחתו, שם נחשף ליפי הטבע הפראי ולתרבויות שונות מאד מזו בה גדל. בצבא דווקא הלך בתלם – אם כי בהצטיינות יתרה – וסיים קורס חובלים, אותו החל מתוך חלומות הרואיים כאלה ואחרים. ההתלהבות המיליטריסטית שככה די מהר, ושמש הצעיר היה בדרכו להודו – הרבה לפני שזה נהיה "וי" חובה למשתחרר הטרי. הוא טעם, אולם חש חובה לחזור למסלול ונרשם לתואר ראשון במדעי החיים באוניברסיטת תל אביב, אז גם התנסה לראשונה בהוראה.

הוא מצא את עצמו חוזר שוב ושוב לתת היבשת העצומה, שם חרש את מסלול המסיבות, אולם גורלו הוביל אותו בסופו של דבר לאשרם של אושו בפונה. שם בילה מספר חודשים ואף זכה לשמו המחייב, שפירושו "התעלות המדיטציה". מאז משתדל סוג'יי להעמיק ולהיות ראוי לשם.

סוג'יי המשיך לחיות עם רגל בעולם המערבי – בדמות דוקטורט בלימודי וטרינריה – ונסיעות חוזרות להודו, שם שיפר והרחיב את שליטתו במסתרי הטנטרה ודיסציפלינות מקורבות. בסופו של דבר חיסל את עסקיו ונסע למסע של חיפוש שהחל באירופה, עם תרמיל על הגב, ונמשך מספר שנים בכפר קטן למרגלות ההימלאיה, שם למד ולימד טנטרה ושלל מיומנויות אקולוגיות.

עם שובו לישראל מצא את דרכו אל "אשרם במדבר", שהיה אז בחיתוליו, ובמהלך שלוש שנים הפך לאחד המייסדים של מפעל שגדל וממשיך עד היום. מאז הוא מפתח את שיטת מ.א.ר.ג. – מיניות, אהבה, רוח, וגוף. הוא התיישב בפרדס חנה ומעביר שם, יחד עם בת זוגו מורן, סדנאות טנטרה לבודדים, בודדות, ולזוגות, כמו גם ייעוץ מיני, הדרכה משפחתית ועוד.

בין אם אתם מעוניינים בהדרכה, או להפוך למדריכים בעצמכם, אתם יכולים לנסוע להודו ולמצוא שם אלפי מורים ראויים. אבל אם אתם רוצים להישאר בארץ יש רק כתובת אחת שמאחוריה שנים כה רבות ומגוונות של התמחות אותנטית.

התייעצו איתנו

הפנייה אינה מחייבת    כתובתנו: הגאון 45, פרדס חנה כרכור, Israel